Home » Bashkimi një fitore larg titullit

Bashkimi një fitore larg titullit

Bashkimi e ka shtuar epërsinë 2:0 serinë finale ndaj Prishtinës, njofton Klan Kosova.

Prizrenasit e arritën fitoren e dytë stadiumin “Sezair Surroi” duke i mundur thellë kryeqytetasit me rezultat 96:80.

Ata kishin arritur një epërsi prej dhjetë pikësh ndaj Prishtinës fund pjesës parë takimit, dhe pjesën e dytë vetëm sa kishin shkuar duke e shtuar atë.

Tani, prizrenasit janë vetëm një fitore larg titullit parë kampionit historinë e tyre.

 

Reklama