Home » Atletico Madrid e fiton Ligën e Evropës

Atletico Madrid e fiton Ligën e Evropës

Atletico Madrid ka arritur ta mposhtë finale Olympique Marseille dhe njëherësh triumfojë Ligën e Evropës, njofton Klan Kosova.

Spanjollët ngadhënjyen bindshëm me rezultat 3: 0 ndaj klubit francez, duke e fituar këtë titull për herë tretë brenda nëntë vjetësh.

Antoine Griezmann shënoi golin e parë minutën e 21-të pas një gabimi trashanik Marseille mbrojtje.

Skuadrat shkuan pushim me këtë rezultat, ndërkaq katër minuta pas fillimit pjesës parë, skenë u rishfaq Antoine Griezmann për ta çuar epërsinë e Atleticos 2:0.

Golin e fundit për madrilenët e shënoi kapiteni Gabi minutën e 89-të, pas asistimit dytë Kokes këtë ndeshje.

Reklama