Home » Aktori i famshëm turk dhe aktorja shqiptare dënohen me 4 vjet burg, ja çfarë bënë ata

Aktori i famshëm turk dhe aktorja shqiptare dënohen me 4 vjet burg, ja çfarë bënë ata

Është një nga aktorët dashur për publikun. Bëhet fjalë për Çagatay Ulusoy, i cili për publikun shqiptar është i njohur rolin e protagonistit filmin “Delibal” dhe serialin “I infiltruari”. Por një lajm aspak i mirë erdhi lidhje me .

Ky aktor dhe aktorja turke me prejardhje shqiptare, Gizem Karaca janë dënuar me 4 vjet e 2 muaj burg me akuzën “bërjen e trafikut drogës”.

Bashkë me ta, për njëjtën krim u dënua edhe këngëtari Cenk Eren me 6 vjet e 3 muaj, shkruajnë mediat turke.

Siç raportojnë ato vbendimi i gjykatës erdhi pas një aksioni policor ku te ata edhe fytyra tjera publike u gjetën sasi kokainës dhe kanabisit.

Reklama