Home » PSG konfirmon, Neymar do të operohet

PSG konfirmon, Neymar do të operohet

Paris Saint-Germain ka konfirmuar sulmuesi Neymar do t’i nënshtrohet një operimi këtë javë pas lëndimit pësoi javën e kaluar.

Braziliani theu këmbën ndeshjen kundër Marseille, për çka do udhëtojë për Brazil për kryer ndërhyrjen mjekësore.

Pas një trajtimi fillestar prej tre ditësh është marrë vendim Neymar operohet nga doktorët e klubit si dhe ekipit kombëtar Brazilit”, ka njoftuar PSG, përcjell Klan Kosova.

Neymar do mungojë ndeshjen e kthimit Champions League kundër Real Madrid, ndërsa se sa pritet mungojë tërësi klubi francez nuk ka konfirmuar asgjë.

Reklama