Home » Neymar mungon tre muaj

Neymar mungon tre muaj

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar pritet mungojë rreth tre muaj, pas thyerjes këmbës pësoi javën e kaluar.

Se braziliani do mungojë kaq gjatë, e ka thënë doktori i ekipit kombëtar Brazilit – pasi futbollisti ka shkuar atje për t’u operuar.

“Shpresojmë do jetë gjendjen mirë për t’iu nënshtruar operacionit”, ka thënë Dr. Rodrigo Lasmar, përcjell Klan Kosova.

Për kësi lloj lëndimi, rikthimi merr kohë prej dy muaj e gjysmë deri tre. Secili futbollist është i ndryshëm. Qëllimi është monitorojmë se është situata dhe pas bëjmë kontrollet se si duhet trajtuar”.

“Neymar është i pikëlluar, por ai e kupton se nuk ka tjetër zgjidhje. Ai do punojë për qenë mirë sa parë jetë e mundur. Do bëjmë gjithçka për ”.

Reklama