Home » Neymar kërkon pagë më të lartë se Ronaldo për të shkuar në Madrid

Neymar kërkon pagë më të lartë se Ronaldo për të shkuar në Madrid

Spekullimet per transferimin e Neymar nga Parisi Madrid shtohen çdo ditë dhe e fundit vjen nga Spanja zbulon se ylli brazilian kërkon pagë lartë sesa Ronaldo për ndryshuar skuadër.

Edhe pse kanë kaluar vetëm 6 muaj nga kontrata 5-vjeçare O’Ney firmosi me gjigantët francezë, ekzistojnë mundësitë verën e ardhshme ai ndërrojë ambient. Real Madrid është gati bëjë gjitha sakrificat ekonomike përfitojë shërbimin e brazilianit, për cilin PSG pagoi 222 milionë euro për ta blerë dhe po aq për ta paguar 5 vite.

Sipas asaj shkruan “Don Balon”, Neymar do pranonte shkonte Madrid rast se ai do paguhet shumë sesa Ronaldo. Portugezi, kontratën e re, pritet rrisë pagën e tij 40 milionë euro, aq sa fiton dhe Messi te Barcelona.Neymar, ndërkohë, kërkon 50 milionë euro. Real Madrid mban gjithnjë kontakt edhe me sulmuesin e Chelsea, Eden Hazard, ndërsa fokus është dhe egjiptiani i Liverpool, Mohamed Salah.

Reklama