Home » Nesër dialogu Kosovë Serbi – temat që do të diskutohen

Nesër dialogu Kosovë Serbi – temat që do të diskutohen

Nesër, 26 shkurt, zhvillohet takimi i radhës mes ekipeve Kosovës e Serbisë Dialogun e Brukselit.

Ky raund bisedimesh pritej zhvillohej shumë herët, muajin janar, por vrasje e Oliver Ivanoviq, bëri ekipi serb përkohësisht tërhiqej.

Tani, ekipi kosovar i udhëhequr nga Avni Arifi dhe ai serb nga drejtori për Kosovën Qeverinë e Serbisë, takohen për diskutuar edhe këtë temë – vrasjen e Ivanoviq, njofton Klan Kosova.

paktën kështu kanë thënë nga ekipi serb.

një njoftim para disa ditësh, nga Serbia është thënë se takim do marrin edhe ekspertë nga hetuesia për pyetur rreth hetimeve për vrasjen e Ivanoviq.

Ndërsa tema tjera agjendë janë; zbatimi i marrëveshjes për lirinë e lëvizjes dhe tabelat e regjistrimit automjeteve, menaxhimi i kalimeve kufitare dhe zbatimi i marrëveshjes për gjyqësorin.

The post Nesër dialogu Kosovë Serbi – temat që do të diskutohen appeared first on INSAJDERI.

Reklama