Home » Haradinaj sqaron si u pajtua me LDK-në për Demarkacionin

Haradinaj sqaron si u pajtua me LDK-në për Demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pritet pas pak kohësh dalë konferencë për media për sqaruar detaje rreth arritjes marrëveshjes për ratifikimin e Demarkacionit seancën e ardhshme – mërkurën, njofton Klan Kosova.

Pas dy tentimeve seancën e jashtëzakonshme për votim, partitë nuk gjenin gjuhë përbashkët për votimin e Demarkacionit.

Derisa Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës donte marrëveshja kalojë bashkë me aneks-marrëveshjen e arritur mes presidentit Kosovës dhe atij Malit Zi, plus raporti i komisionit udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi, Lidhja Demokratike e Kosovës refuzonte ta votonte raportin e ish-deputetit saj.

klankosova.tv

Reklama