Home » Fitorja në derbi me kosto të lartë për Juven, humbet dy futbollistë

Fitorja në derbi me kosto të lartë për Juven, humbet dy futbollistë

 

Fitorja derbi për Juven kishte një kosto lartë dhe Higuain dhe Bernarderschi dëmtuar finalen e takimit.

Argjentinasi la fushën e lojës për shkak një përplasje me portierin e Torinos Sirigu, pas cilës është konstatuar një dëmtim kavilje.

Argjentinasi u largua dike çaluar dhe dyshohet se do mungojë takimin e kësaj fundjave me Atalantën Serie A.

e rëndë duket situata për fantazistin italian, derbi zëvendësoi pikërisht Higuain dhe ndër tjera dhe assist për golin e fitores.

Bernarderschi ka një dëmtim gju dhe kohët e rikuperimit mendohen jo pak se 4-5 javë.

këtë pikë kritike sezonit, Juve duhet bëjë llogaritë me shumë dëmtime kanë reduktuar zgjedhjet e trajnerit Allegri për bërë formacionin.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë