Home » Shpërthim eksplozivi në Shkodër

Shpërthim eksplozivi në Shkodër

Një shpërthim eksplozivi ishte vendosur pranë një garazhi, pronë e shtetasit me iniciale D.K., ka ndodhur pak pas mesnate qytetin e Shkodrës.

Nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Lënda plasëse dyshohet jetë e llojit tritol dhe sipas ekspertëve ka qenë sasi vogël, shkruan Top Channel.

Policia ka intervistuar familjarët ku ka ndodhur shpërthimi për mësuar ndonjë detaj lidhje me motivet apo autorët, por për momentin ngjarja është e pazbardhur.

Gjithashtu, agjentët e policisë kanë sekuestruar edhe kamerat e sigurisë disa bizneseve aty pranë, mendohet se mund japin informacion lidhje me autorët e lëvizjet e tyre.

Reklama