Home » Shpërthim me eksploziv në Vlorë

Shpërthim me eksploziv në Vlorë

Një automjet ka shpërthyer gjatë natës pasi i ishte vendosur lëndë plasëse, eksploziv.

Ngjarja ka ndodhur fshatin Kaninë Vlorës. momentin e ngjarjes makina ka qenë e parkuar pranë banesës dhe është dëmtuar tërësisht.

Nga shpërthimi fatmirësisht nuk ka persona lënduar.

Policia deklaron se lënda plasëse ishte vendosur automjetin tip “Mercedes-Benz” pronësi qytetarit me iniciale I.Y.

Policia e Vlorës ka nisur hetimet për zbardhur motivet e ngjarjes dhe për identifikuar autorin e vendosjes lëndës eksplozive.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë