Home » Kukësi barazon në Tiranë, Flamurtari mposht Partizanin

Kukësi barazon në Tiranë, Flamurtari mposht Partizanin

Tirana këtë sezon edhe pse ndodhet Kategorinë e Parë po tregon se është një skuadër e denjë për Superiore.

Por ndërsa triumfoi fillimin e sezonit Superkupën e Shqipërisë ndaj kampionëve Kukësit, këtë herë fitorja i ka ikur nga duart minutat e fundit takimit “Selman Stërmasi” ndaj kuksianëve, ndeshjen e vlefshme për çerekfinalet e Kupës Shqipërisë.

Sentamu ishte autori i golit për kryeqytetasit, duke realizuar me kokë pas një harkimi Kërçikut nga ana e djathtë, minutën e 40. Ndërkohë, kur ndeshja po shkonte drejt fundit, Guri barazoi rezultatin për Kukësin, duke bërë gjithçka vendoset tashmë ndeshjen e kthimit.

Ndërkohë çerekfinalen tjetër, Flamurtari fitoi minimalisht 1-0 ndaj Partizanit, me një gol realizuar nga Danilo Alvesh, i cili përfiton nga një gafë e portierit Alban Hoxha dhe lëshon një predhë nga jashtë zone duke realizuar golin e vetëm takimit.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë