Home » Kryemadhi: Marrëveshja e detit, lojë e Ramës për të hequr vëmendjen nga dështimet

Kryemadhi: Marrëveshja e detit, lojë e Ramës për të hequr vëmendjen nga dështimet

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar “Arena”  “Ora News”, ka komentuar marrëveshjen për detin me Greqinë dhe debatin është ndezur fundmi lidhje me .

Ajo është shprehur se mendon Rama e përdor këtë çështje për shpërqëndruar vëmendjen e opinionit publik nga Tahiri dhe reforma drejtësi.

Prej vitesh diskutojmë për marrëveshjen e detit. Duhet jemi shumë kujdesshëm. Mendoj se kjo është lojë e Ramës. Ndodhemi njëjtat kushte si marrëveshja bëri PD ku shkoi deti për miratimin e Shqipërisë NATO. Kjo mund jetë një lojë e rradhës Rama bën me fqinjët. Ai e bën për larguar vëmendjen nga Tahiri, dështimi i reformës drejtësi dhe ekstradimi apo situatën me krimin e organizuar dhe trafiqeve drogës dhe armëve, apo edhe me eksodin e shqiptarëve.

E gjitha është lojë Rama e përdor për krijuar një lloj histerie patriotike përsa i përket marrëveshjes detit. Duhet parë se çfarë qëndrim mbajnë italianët dhe turqit për vendimin. Mund jetë një lojë politike, por pas disa muajsh nëse bëhen protesta, Rama mund thotë për shkak protestave nuk e firmos këtë marrëveshje. Këtë gjë e bëri edhe me armët kimike, ku luajti dhe e përdori. Tani shpërqëndron publikun dhe pas nuk bën marrëveshje.”- është shprehur Kryemadhi.

o.j/Dita

Reklama

Lexo më shumë