Home » Berisha: Në 2009 nëse Meta nuk do pranonte, do i kërkoja Ramës koalicion

Berisha: Në 2009 nëse Meta nuk do pranonte, do i kërkoja Ramës koalicion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për koalicionin PD-LSI vitit 2009-të një intervistë Abcnews.

Berisha u shpreh se nuk është penduar për koalicionin e bërë atë periudhë, madje nëse Meta nuk do pranonte do kërkonte një bashkëpunim nga Edi Rama.

Nëse Ilir Meta nuk do pranonte 2009-ën, unë do t’i ofroja bashkëpunim Edi Ramës. Kam deklaruar se nuk shkoj zgjedhje për kapriço. Se kjo do thotë se për një mendim disa liderëve shkojmë zgjedhje. Unë nuk mund bëhem kapriçoz asnjë rast”, tha Sali Berisha.

Ndërsa kur u pyet lidhur me mundësinë e një koalicioni PS-PD ardhmen, Berisha nuk e përjashtoi.

I pandryshueshëm mendimi im. Nëse mesazhi i sovranit është se vetëm koalicioni do qeverisi dhe unë atë do bëj. Unë do ta quaja një fatkeqësi madhe, por unë nuk do ta quaja një gjë pamundur”, – tha Sali Berisha.

o.j/Dita

 

Reklama

Lexo më shumë