Home » Dikur qe te deshta dhe prap qe te dua

Dikur qe te deshta dhe prap qe te dua

Dikur ne jet isha shum i lumtur,sepse e dashuroja vajzen ma te bukur,syt e saj te zjarrt hyn ne zemren time,por ajo dashuri mbeti veq kujtime.
E sot kalova rruges e pash me burrin e saj ajo u martua e mua veq ma shum ne zemer me ka hy.
E uli koken e fare nuk me shikoj ne prezencen time ate e perqafoj.
Ndoshta pas nje kohe ju lind edhe femija i par tjetrit do ti thot bab ne vend timen.
Mundohem ta ngushlloj veten mundohem me harru por kete nuk e arrita edhe pse je martu,
zemra po me dhemb e shpirti po me vajton pse me len en vetmi pse pa mua po jeton.
tani je ber nen femijen tend mesoje dhe tregoj qe e braktise ate qe aq shum e dashuroje.
Ti nuk je e lumtur,une kete e di sepse me tjetrin u martove me keq ardhje e jo me dashuri….

Reklama