Home » Archives for Mars 2012

Muaj: Mars 2012

Vjersha për shkollën

Nese doni vjersha per shkollen atehere mund ti gjeni ketu  

Kliko mbi titullin e vjershës që doni

Poezi per shkollen  shkruar nga Ardiana Tusha

Në klasë të parë

Shkolla jonë

Festa e shkollës

Shkolla më thërret

Dita e parë e shkollës 

Shkolla ime

Shkolla

Shkolla ime

Nëse doni akoma Vjersha atëherë klikoni mbi Vjersha

 

Reklama

Ndjekja në ëndërr- pytje nga vizitorët

Pershendetje!!!
Une ne fakt do te doja te me shpjegonit nje enderr qe kam pare mbreme jam shume kurioz ta di se cfare domethenje ka.Mbreme pashe ne enderr sikur nje shoku im po me ndiqte nga pas me nje arme dhe duke u munduar per te me vrare ,ai ishte me disa shoke te mi te tjere dhe ato me thonin ik ik ,largohu.Une Une sa me shume qe largohesha ai aq me afer me vinte ,pastaj nuk mbaj mend gje me…Ju lutem me ndihmoni me nje shpjegim tuajin se jam shume kurioz ta di . Faleminderit

Pergjigja :

Shpjegimi i endrres tuaj eshte si vijon:

Cfardo lloj gjeje qe te ndjek simbolizon nje pjesen tuaj e cila nuk eshte e afte ose nuk do te pranoj.

Eshte nje periudhe ne jeten tuaj ku ndiheni i padobishem.

Nje person i çuditshem ose nje energji negative perfaqeson mesime te cilat ju duhet ti mesoni ose pranoni.

Kjo lloj endrres eshte nje thirrje qe ju duhet te merni me shume kontroll ne jeten tuaj.

Ndonjehere kjo enderr do te thote edhe te maresh disa vendime te veshtira.

Besoj sadopak ju kem ndihmuar

Flm per mirekuptim

Ne cilin vit erdhen sllavet e Jugut ne ballkan ? Pyetje nga vizitorët

Bardhi pyet Ne cilin vite erdhen sllavet e Jugut ne ballkan ?

Pergjigja:

Tung Bardhe ja e kemi nje shkrim te mire te kesaj natyre ne kete link :


http://rapitful.blogspot.com/2012/02/ardhja-e-sllaveve-ne-ballkan.html


Pyetjet jane bere ketu 

7 Marsi vjershë nga Medinë Osmani

7 Marsi vjershë nga Medinë Osmani
Mësuesi im i dashur, 
mësuesi im i mirë
na mësove pa përtesë 
edhe në kohën më të vështirë.

Aeroplanët në qiell
ushtarë, policë në tokë 

kurrë nuk u ndalët
ju bashkë me shokë.

Na mësove për lirinë 

për tokat shqiptare
s’duhet lëshuar vendin 
duhet të luftojmë.

Sot në liri
ditën tënde ta urojmë 

Na jetofsh sa malet 
i dashur mësuesi ynë

 vjersha per 7 marsin, vjershe per 7 mars, vjersha 7 marsi, vjershe 7 marsi, vargje per mesuesin, vjersha per mesuesin, vjersha per mesues

Pranvera- vjershë nga Hil Mosi

Pranvera– vjershë nga Hil Mosi
Me gaz përsëri
Plot bukuri,
Pranvera mbrrini
Qe, borën shkrini,
Çdo bimë gjelbron,
Natyra gëzon.

Nji e kandshme erë
Na sjell pranverë;
Mbi peme buzëqeshun,
Me lule veshun
Gjithë zogjtë lodrojnë,
Plot gaz këndojnë.

Dallëndyshet vinë,
Pranverën bijnë,
E ngrohtë prej diellit,
Në ajër të qiellit,
Tek shkojnë fluturim,
Këndojnë plot gëzim.

Në fushë hieshi,
Plot bukuri,
Gjithë dhentë kullosin,
E qengjat lozin,
Bariu pas vjen
E fyellit i bjen. 
vjershe per pranveren, pranvera vjershe, pranvera nga Hil Mosi, Hil Mosi pranvera, Pranvere Hil Mosi, Hil Mosi pranvera, pranvera vargje, vargje per pranvere, vjershe pranvera, poezi per pranveren nga Hil Mosi vjershe per pranveren, pranvera vjershe, vjersha per pranveren, poezi per pranvere, pranvera poezi, poezi per pranveren, vjershe pranvera, pranvera vjersha, pranvere vjershe, vjersha per pranvere, pranvera vargje, vargje per pranvere shqip, vjersha shqip per pranveren

7 marsi- vjershë nga Brikenë Meha

 7 marsi- vjershë nga Brikenë Meha
Dita e mësueses
është ditë e shënuar
mësueses së dashur
kam për t’ia uruar.

Gëzuar festat
mësuese e nderuar
do të jemi të urtë
të kemi premtuar.

Do të mësojmë
me shumë dëshirë
ta bëjmë Kosovën
sa më të mirë.

Na mësove A, B, C -en
na mësove ta duam atdheun 
na mësove ta duam lirinë
ta duam Kosovën dhe
Shqiperinë!
  
vjersha per 7 marsin, 7 marsi vjershe, vargje per 7 marsin, poezi per 7 marsin, 7 marsi vjersha, vjersha te bukura per 7 mars, vjersha per mesuesen, vjershe per mesues, 7 marsi vjer

Pranvera- vjershë nga Albina Jasiqi

Pranvera– vjershë nga Albina Jasiqi
 
Vendi po Iulëzon
Shkolla po shndrit
Në oborr të shkollës
Lulet sa janë rritë.

Na erdhi pranvera
Zogjtë janë gëzuar
Edhe bilbili këndon
Këngën e paharruar. 
 vjershe per pranveren, pranvera vjershe, vjersha per pranveren, poezi per pranvere, pranvera poezi, poezi per pranveren, vjershe pranvera, pranvera vjersha, pranvere vjershe, vjersha per pranvere, pranvera vargje, vargje per pranvere shqip, vjersha shqip per pranveren

ADEM JASHARI – vjershë nga Laura Fazliu

Vizitorë të nderuar nëse doni ” vjersha ” apo ” poezi ” të tjera për Adem Jasharin kliko mbi titullin e mëposhtëm:

Vjersha për Adem Jasharin

ADEM JASHARI – vjershë nga  Laura Fazliu

Luftëtar i paepur
Që dha jetën për Iiri
Populli s’e harron këtë vepër
S’e harron heroizmin e tij.

Si hero, hero i vërtetë
Si një trim, trim me fletë
Bëri  vdekjen si me le
E dha gjakun për atdhe

Postime të ngjashme:

Adem Jashari – vjershë nga Albenita Gashi  

Adem Jashari vjershë patriotike

 vjersha per Adem Jasharin, Adem Jashari vjershe, vjershe per Adem Jasharin, Adem Jashari poezi, vargje per Adem Jasharin, vargje per Ademin, Lufta e Adem Jasharit poezi, vjershe per heroin legjendar Adem Jasharin, Heroi Legjendra Adem Jashari vjershe, Laura Fazliu, vjershe nga Laura Fazliu